08. 04. 2015 Nezaradené

5. 5. 2015 skús hovoriť len 5 minút o duševnom zdraví

Nový projekt: “LEN 5 MINÚT“

Dnes sa už zhovárame o všetkom, o dôchodkoch, zdravotníctve, politikoch, peniazoch, chorobách a liekoch, deťoch. Sme angažovaní, chrumkaví aj zložití. Ale máme tu ešte stále aj témy, ktoré riešime radšej doma v kuchyni, alebo ich z našej hlavy vytesňujeme … Medzi ne patrí aj duševné zdravie, naše aj našich blízkych. Alebo naše prežívanie a naše citové problémy. A pri tom je duševné zdravie veľmi dôležité, bez neho nie je celkové zdravie. Skúsme si preto nájsť 5. 5. 2015 len 5 minút a porozprávajme sa o svojom duševnom zdraví so svojimi blízkymi, známymi, so sebou…

Urobte si „selfi“, pošlite, zdieľajte… Pomôžte nám rozhýbať stojaté vody ticha, mlčania o tom, čo nás trápi. Len rozhovorom sa nám uľaví, len tým, že sa o svoje problémy podelíte, môžete získať možnosť ich riešenia. Inak s nimi ostávate sami a ponesiete ich dlho, možno navždy …

Ani nevieme, že nevieme

Cieľmi tohto projektu, ktorý sme našli v Anglicku je priniesť komunikačnú inováciu – vyrušiť spoločenské stereotypy, upozorniť spoločnosť na to, že ani nevieme o tom, že nevieme o našom vlastnom DUŠEVNOM ZDRAVÍ hovoriť. Ďalej chceme dokázať ľuďom, že žiť s duševnou poruchou je normálne alebo ak sa liečite, môžete prežiť krásny život aj s najrôznejšími problémami.

Ako sa zapojiť?

Posielame vám informáciu o krásnom dni 5. 5. 2015, počas ktorého skúste nájsť cestu k svojim “bútľavým vŕbam”, teda k niekomu, s kým sa skúsite porozprávať o vašom duševnom zdraví, teda o tom ako sa cítite, čo vás teší a čo vás trápi.
Ako sa zapojiť? Urob si svoju fotku s nápisom len 5 minút + tvoje múdro k veci tak, ako je to na našej fotke a pošli… k nám, priateľom, cez FB a podobne … sieťujme sa! Rozprávajme sa!

Viac podrobností o tom ako hovoriť o duševnom zdraví píšeme v tomto článku.