03. 08. 2021 Aktuality Čo pre vás robíme Nezaradené Podcast Ako sa máš?

#7 epizóda podcastu Ako sa máš? Hostka psychologička Mirka Zimányiová

Dovolenková sezóna je v plnom prúde. Ako má správna dovolenka vyzerať? Ako pracovať so stresom?

Letná epizóda podcastu Ako sa máš? sa venuje téme dovoleniek a stresu. Prečo si na dovolenke nedovolíme relaxovať? Ako dlho by mala trvať dovolenka, aby sme z nej prišli zrelaxovaní? Čo všetko môže spôsobiť stres a nahromadené neriešené traumy s našou psychikou a telom nám porozprávala psychologička a psychoterapeutka Mgr. Miroslava Zimányiová, PhD.

Vypočujte si novú epizódu podcastu:

Asi vás neprekvapíme, keď povieme, že žijeme v tak uponáhľanej dobe a potrebujeme stíhať tak veľa vecí, že záťaž na nás je priveľká. Potrebujeme sa naučiť vypínať. No niektorí z nás dokážu aj dovolenku zmeniť na ďalší výkon.

Ako sa zastaviť a naučiť sa relaxovať? Dá sa to vôbec? Čo sa stane, keď to zanedbáme a ženieme sa na hranicu našich fyzických a psychických síl?

Dovolenka je od slova dovoliť si. Poďte sa s nami započúvať do novej epizódy podcastu Ako sa máš? s psychologičkou a psychoterapeutkou Mirkou Zimányiovou, ktorá nám priblíži prácu s mindfulness, porozpráva nám o strese a dotkneme sa aj zaujímavej témy – riešenie tráum.

Mgr. Miroslava Zimányiová, PhD.

je klinická psychologička, psychoterapeutka

Už viac ako 15 rokov pracuje s dospelými klientmi ako psychoterapeut. Klienti do terapie vstupujú s rôznymi ťažkosťami, ako sú úzkosti, depresia, nedostatok sebadôvery, obavy z budúcnosti, strata blízkeho človeka, strata zmyslu života, ťažkosti v medziľudskej komunikácii, potreba lepšie porozumieť samému sebe.

Pracovala s postihnutými deťmi v Domove sociálnych služieb prof. Karola Matulaya, neskôr 8 rokov v nadnárodnej spoločnosti na oddelení ľudských zdrojov. Následne ako klinický psychológ v Univerzitnej nemocnici Bratislava.

Vyštudovala psychológiu na FFUK, v roku 2014 získala atestáciu v odbore klinická psychológia a v roku 2016 špecializáciu v dopravnej psychológií.

Má za sebou dlhodobý výcvik v Gestalt terapii, výcvik v Krátkodobej terapii zameranej na riešenie (SFBT), výcvik v terapii traumy (EMDR), výcvik v terapii zameranej na emócie, vzdelávanie v krízovej intervencii.

Podcast Ako sa máš? nájdete aj na: