01. 10. 2019 Zbierky

AKO SA MÁŠ?

Liga za duševné zdravie spúšťa svoju jesennú kampaň pod názvom „Ako sa máš?“. Človeku často stačí, ak sa niekto zaujíma o to, ako sa cíti. O to, ako sa má. Aj preto sa táto otázka stala hlavným mottom tohtoročnej kampane. Snaží sa upozorniť ľudí na dôležitosť rozhovoru a aktívneho počúvania druhých. Kampaň sa bude týkať všetkých: tých, ktorí sa potrebujú vyrozprávať, aj tých, ktorí sa potrebujú pýtať.

Ako sa máš? je možno najbanálnejšia otázka na svete. Možno je zároveň tá najdôležitejšia. Spýtaj sa ju ľudí vo svojom okolí. Už pár minút dôverného rozhovoru môže v niektorých prípadoch zachrániť aj život.

Sú však aj takí, ktorí sa ocitli v ťažkej situácii a nemajú nikoho, kto by ich vypočul. Pre tých je tu Linka dôvery Nezábudka. 24-hodinová, anonymná, bezplatná telefonická linka, ktorú sa nám spoločne podarilo obnoviť. Aby však mohla fungovať aj naďalej, potrebujeme tvoju pomoc.

NECHAJ SI POMÔCŤ

Je dôležité hovoriť o svojich pocitoch. Ak ťa niečo trápi, rozprávaj o tom. Bude ti ľahšie. Obráť sa na niekoho, komu dôveruješ. Niekedy to možno nie je jednoduché, ale stojí to za to. Povedz, ako sa máš.

V kritickej chvíli môžeš zavolať na našu bezplatnú telefonickú Linku dôvery.

Prispejte aj Vy na prevádzku linky Nezábudka, na ktorú môže non-stop zavolať ktokoľvek, kto sa necíti dobre. Vyškolení psychológovia, psychiatri a iní odborníci vždy zdvihnú telefón a dajú kvalitnú radu založenú na ich dlhoročných skúsenostiach.