29. 09. 2014 Čo pre vás robíme

Deň duševného zdravia

Liga za duševné zdravie SR a Slovenská psychiatrická spoločnosť pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia , ktorý je každoročne 10.októbra, zorganizovala Deň duševného zdravia v ambulanciách psychiatrov na celom Slovensku.

Deň duševného zdravia v psychiatrických ambulanciách

Dňa 10. októbra, teda môžete pokojne prísť k svojmu lekárovi (zoznam nájdete v tomto texte, dátum sa môže líšiť a je uvedený v tabuľke) a poradiť sa o svojom duševnom zdraví. V ambulancii si budete môcť vyplniť dotazník a zistiť či nemáte problémy súvisiace s depresiou alebo inými poruchami. K dispozícii budú aj informačné materiály o liečbe a prevencii depresie.

Deň duševného zdravia je celoslovenský projekt na podporu všetkých pacientov trpiacich depresiou a ich príbuzných. Každý sa potrebuje niekedy poradiť s odborníkom. Nebuďme ľahostajní k ľuďom trpiacim depresiou! Lekári dnes dokážu toto ochorenie účinne liečiť. Pacientom však často chýba podpora okolia, ktoré by ich povzbudilo, aby vyhľadali pomoc a nebáli sa hovoriť o svojom stave. Mnohokrát sa dokonca aj v rodine či u najbližších priateľov stretávajú s predsudkami či odmietaním.

„Deň duševného zdravia“ – ako to bude prebiehať?

Ktokoľvek môže prísť s odborníkmi odkonzultovať svoj stav, či prísť spolu s členmi rodiny, ktorí potrebujú radu lekára, má možnosť vyplniť si dotazník o anhedónii a zistiť aká je aktuálne schopnosť prežívať radosti a strasti života, dozvedieť sa viac o depresii, jej príznakoch, prejavoch, liečbe, aj o jednom z jej hlavných symptómov – o anhedónii. Informačný plagát o mene lekára a čase, kedy sa stretne s pacientmi a ich príbuznými bude zverejnený v čakárni lekárov.

Zoznam lekárov zapojených do Dňa duševného zdravia