25. 01. 2021 Aktuality Čo pre vás robíme Podujatia Správy

Diskusia: Prečo nás ovládli konšpiračné teórie?

Milí priatelia, pozývame vás na zaujímavú online diskusiu na aktuálnu tému:

Prečo nás ovládli konšpiračné teórie?

Kedy: utorok 26.1.2020 o 18:00
Kde: online, priamy link na YouTube
Cena diskusie: zadarmo, dĺžka 2h 30min

Témou diskusie budú otázky:
– Prečo sú konšpiračné teórie lákavejšie než realita?
– Ktorí ľudia majú väčšiu náchylnosť im veriť?
– Ako sa na ich obľube podpísali sociálne siete, politici či súčasná pandémia?

Na tieto otázky a množstvo iných sa pokúsia odpovedať odborníci:

Mgr. Zuzana Panczová, PhD.( samostatná vedecká pracovníčka a zástupkyňa riaditeľky Ústavu etnológie a sociálnej antropológie SAV. Venuje sa výskumu naratívneho folklóru a skupinových stereotypov s dôrazom na oblasť fám, konšpiračných teórií a súčasných povestí, je autorkou monografie Konšpiračné teórie: témy, historické kontexty a argumentačné stratégie.)

Dušan Ondrušek, PhDr., PhD.(psychológ z organizácie PDCS, ktorá sa venuje intervenciám a vzdelávaní v témach transformácia konfliktov, obrana voči manipuláciám a medzikultúrne rozdiely. Pôsobí ako tréner a facilitátor, pomáhal pri uzmierovaní konliktov na Slovensku a vo viac ako 40 krajinách v zahraničí.)

Prof. MUDr.Jozef Hašto, PhD. (slovenský psychiater a psychoterapeut. Vykonáva súkromnú psychoterapeutickú prax, prednáša na viacerých vysokých školách, pôsobí ako školiteľ v oblasti psychoterapie a venuje sa vydavateľskej činnosti. Je autorom viacerých odborných publikácií a desiatok odborných štúdií.)

Jakub Goda (Venuje sa digitálnej komunikácii a boju proti dezinformáciam, aktuálne pracuje pre ministerstvo zdravotníctva)

Michal Hvorecký (Spisovateľ a prekladateľ, pôsobí v Goetheho inštitúte a v roku 2017 vydal knihu Troll, ktorá reaguje na dezinformačnú scénu a propagandu)

Diskusiu bude moderovať novinár Vladimír Šnídl, ktorý pracuje ako novinár v Denníku N, venuje sa okrem iného fenoménu dezinformácií a mediálnej osvete.

Táto diskusia je súčasťou pravidelných verejných debát vedcov a odborníkov organizovaných iniciatívou Veda pomáha – COVID-19.

O filme:

Rytieri spravodlivosti
Čierna komédia o pomste a nevyspytateľnosti vesmíru s Madsom Mikkelsenom v hlavnej úlohe.
Nasadený vojak Markus sa vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto s dvomi excentrickými kolegami Lennartom a Emmenthalerom.
Réžia: Anders Thomas Jensen
Vstupenky na premietanie filmu:
Vstupenky 28.6.2021: http://bit.ly/35Y3Fay
Vstupenky 30.1.2021: http://bit.ly/2KwPEJm
Film Rytieri spravodlivosti je súčasou siedmeho ročníka SCANDI – prehliadky súčasného severského filmu.
Usporiadatelia: