26. 10. 2021 Aktuality Nezaradené Podujatia

Diskusia Veda pomáha-COVID-19: Lekári a zdravotníci počas pandémie

Téma diskusie je vybraná s ohľadom na silnejúcu epidemickú vlnu, zlú situáciu zdravotníckeho personálu a žiadny prejav snahy kohokoľvek v spoločnosti pomôcť im.
Diskusia sa začne v utorok 26.10. 2021 o 20.00 hod a môžete ju sledovať na
Pandemická vlna na Slovensku rastie a s ňou aj záťaž nášho zdravotníctva. Zdravotníctvo však už dlhodobo hlási množstvo iných problémov a podľa všetkého ich pandémia len viac prehĺbi.
Jednou z najdôležitejších tém dneška sa stávajú lekári a zdravotníci. Ako na tom sú? Hrozí im vyhorenie? Čo o tom hovoria najnovšie prieskumy? Ako vidia situáciu tí, ktorí pracujú na covidových oddeleniach a ako psychológovia?
O tom všetkom budú v jednej z našich najdôležitejších debát počas pandémie diskutovať naši hostia.
Svoje otázky im môžete klásť aj vy prostredníctvo slido.com kanál #VEDAPOMAHA.

Hostia diskusie:

Mgr. Matúš Bakyta (psychológ a lektor zameriavajúci sa na vyhorenie, http://nevyhoreni.forbes.sk/matus-bakyta/)

Mgr. Iveta Lazorová, PhD., MPH, dipl. p. a. (zdravotná sestra, prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek)

prof. Mgr. Andrea Madarasová Gecková, PhD. (sociálna psychologička, Ústav psychológie zdravia a metodológie výskumu Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika Košice)

MUDr. Martin Novotný, PhD. (primár Kliniky infektológie a cestovnej medicíny Univerzitnej nemocnice Luisa Pasteura v Košiciach)

Mgr. Zuzana Vasičáková Očenášová, MSc. (poradenský profesionál a mediátor, Intervenčný team Korona, psychologická podpora zdravotníkov, pri Inštitúte procesorientovanej psychológie)

MUDr. Peter Visolajský (lekár pediater, Fakultná nemocnica Nitra, predseda Lekárskeho odborového zväzu)

Diskusiu moderuje matematik Richard Kollár.