06. 05. 2019 Duša a film

Duša a film – Tiesňové volanie

Ďalšie pokračovanie cyklu Duša a film sa uskutoční dňa 13.5. 2019 (pondelok) o 18:00 v Kino Film Europe.
Premietneme film Tiesňové volanie a po jeho skončení sa porozprávame na tému možnosti pomoci prostredníctvom telefonickej linky dôvery.

Diskusiu moderuje: MUDr. Peter Breier
Hostia: PhDr. Asňa Pekníková, psychologička a PhDr. Libor Klenovský.

Niečo viac o samotnom filme:
Snímka Tiesňové volanie predstavuje napínavý, seversky chladný psychothriller, v ktorom bývalý policajt bojuje s časom, aby zachránil unesenú ženu.

Asger Holm, bývalý policajt, ktorému bola pridelená služba na tiesňovej linke, odpovie na volanie od unesenej ženy. Keď je hovor náhle prerušený, začína po žene a jej únoscovi pátrať. S telefónom ako jediným nástrojom, obklopený stenami kancelárie vstúpi Asger do pretekov s časom, aby zachránil ohrozenú ženu. Zločin, ktorý odkrýva, je však omnoho väčší, ako sa na začiatku mohlo zdať. Jeden z najsľubnejších tvorcov novej dánskej filmovej generácie, režisér Gustav Möller, v svojom prvom celovečernom filme ocenenom na filmovom festivale Sundance Cenou divákov za najlepší zahraničný film, experimentuje s ľudskou predstavivosťou, zmyslami, strachom a presvedčením, že najsilnejšie filmové momenty, sú tie, čo nevidíte.

Zdroj: Kino Film Europe
Vstupné: 4€

Záznam diskusie: