08. 10. 2018 Čo pre vás robíme Galéria Nezábudka

Hľadá sa talent – Sympózium na Schaubmarovom mlyne

Spomienka na tohtoročné výtvarné sympózium na Schaubmarovom mlyne v Pezinku.

V dňoch 24. – 28. 9. 2018 sa na Schaubmarovom mlyne v Pezinku konalo výtvarné sympózium, ktorého mali možnosť sa zúčastniť porotou ocenení autori z výzvy Hľadá sa talent 2018. Nie všetkým sa dalo prísť, ale stretla sa tu desiatka talentovaných ľudí zo všetkých kútov Slovenska. Niektorí pricestovali so svojimi opatrovníkmi, či rodičmi. Za účasť na tohtoročnom sympóziu a vzájomne obohacujúci čas ďakujeme:

Veronika Medlíková, Mgr. Kristína Kozáková, Ivana Kamenská, Lenka Petáková, Pavol Butkovský, Juraj Putna, Ľubomír Chabada, Peter Srnka, Andrej Torok, Roman Toráč.

Pod vedením lektorov, výtvarníkov Heleny Kusej a Martina Kochana, vyskúšali nové umelecké techniky a postupy, konzultovali svoju doterajšiu tvorbu, a prežili príjemný čas mimo všedného životného kolobehu.

Sympózium bolo súčasťou projektu Hľadá sa talent, ktorý Liga za duševné zdravie odštartovala v lete tohto roku. Do tohtoročnej výzvy, vyhlásenej v júli 2018, sa prihlásilo 47 ľudí. Odborná porota vybrala 15 ocenených autorov a autoriek. Aktuálnym ročníkom nadväzujeme na rovnomenný projekt, ktorý Liga realizovala v rokoch 2004 – 2009.

Vyvrcholením tejto časti projektu bude spoločná výstava všetkých ocenených, ktorej vernisáž bude 15.novembra 2018 o 17.00 h v Galérii mesta Bratislava v Pálffyho paláci a potrvá do januára 2018.

Projekt Hľadá sa talent môžeme realizovať vďaka podpore Ministerstva kultúry SR a ďalších partnerov, ktorým srdečne ďakujeme 😊

Čarovné farby – veľkoobchod s umeleckými a kreatívnymi potrebami

Spoločnosť GAŠPARÍK – mäso a mäsové lahôdky

Penzión pod kláštorom, Pezinok

Reštaurácia Bowling, Modra – Harmónia