23. 09. 2023 Aktuality Čo pre vás robíme

JE DOBRA VIAC? jesenná kampaň o tom, že dobro tu bolo a aj bude

Liga za duševné zdravie spúšťa na jeseň 2023 svoju každoročnú osvetovú kampaň. Tohtoročnou témou je DOBRO.

Pozývame vás sledovať dobrú dikusiu o dobre.

Zlo je opakom dobra. A aj keď je aktuálne zlo hlučnejšie a dobro zakríknuté, vždy je v našich rukách, ako budeme na Slovensku ďalej žiť. Preto dnes netreba mlčať. Je čas, keď sa treba postaviť na dobrú stranu dejín. Na stranu demokracie a hodnôt rozvíjajúcich slobodu a dôstojnosť každého človeka. Jednoznačne sme proti zlu, ktoré hlása extrémne postoje v otázkach ľudských práv. Liga za duševné zdravie už viac ako 20 rokov pomáha šíriť dobré myšlienky, podporovať dobrú prax a byť dobrým spojencom tým, ktorým v našej spoločnosti chýba hlas.

Bohužiaľ sme sa ocitli v situácii, kde nás časť verejne činných osôb svojou aktivitou rozdeľuje a zneisťuje. Skupiny ľudí si nedôverujú a medzi sebou sa navzájom boja. Bojíme sa, že budeme žiť v konflikte a nedôvere. Zlo je vždy hlučné, ak cíti možnosť prevziať iniciatívu. Nedajme mu tú možnosť. Stále je tu nádej, že dobra je viac.

O tom a mnohom ďalšom, čo sa DOBRA týka, sa s publicistom Michalom HAVRANOM rozprávali sociologičky Soňa SZOMOLÁNYI a Zora BÚTOROVÁ, kazateľ a spisovateľ Daniel PASTIRČÁK a spisovateľ a psychiater Péter HUNČÍK.

 

Čo o dobre v nás a v našej spoločnosti povedali osobnosti verejného života?