22. 06. 2015 Zbierky

Jesenná kampaň a Zbierka NEZÁBUDKA 2015

V máji sme využili sociálne siete a esenciu benefitov internetovej komunikácie v projekte „Len 5 minút“, v ktorom sme oslovili verejnosť, aby nezabúdala hovoriť o svojom vlastnom duševnom zdraví. Nabádali sme spolu s mienkotvornými osobnosťami, aby každý z nás hovoril so svojimi blízkymi o duševných a citových veciach. Stretli sme sa s veľkým záujmom aj s mnohými otáznikmi.

Ako hovoriť o duševnom zdraví? Hovoriť aj o duševných poruchách? S kým sa zhovárať?

Niekto by sa aj rád porozprával, ale vraj nemá s kým. Alebo naopak, komu sa zdôveriť s takýmito nesmierne citlivými a intímnymi témami? Pripravili sme s našou terapeutkou Jolanou Kusou rady o tom, ako viesť rozhovory o duševnom zdraví, podľa toho v akých situáciách sa človek práva nachádza. V rámci jesennej kampane vás chceme vyzvať, aby ste pokračovali a hľadali svoje blízke osoby, či už v rodine alebo medzi priateľmi a zhovárali sa o svojom duševnom prežívaní. Je to dôležité pre uchovanie vášho zdravia! Ak prežívate šťastie spolu s ostatnými, vaša radosť je väčšia – a ak zdieľate svoje nešťastie s blízkymi, váš smútok je menší.

Vašou pomocnou rukou môže byť naše „Desatoro“ o tom, ako sa starať o svoje duševné zdravie – nájdete ho na webovej stránke Ligy za duševné zdravie.