26. 01. 2020 Duša a film

Kniha zadarmo ku každému zakúpenému lístku.

Vydavateľstvo SME venuje ku každej zakúpenej vstupenke (aj online) k filmu Nech je svetlo – knihu bývalého skinheda Christiana Piccioliniho ROMANTICKÉ NÁSILIE.

Týmto činom vyjadruje svoj odmietavý postoj k extrémizmu a radikalizácii na Slovensku.

O KNIHE: Romantické násilie
Spoveď amerického skinheda

V štrnástich rokoch bol Christian Picciolini, bystré a milované dieťa z dobrej rodiny, vytipovaný a školený na šírenie násilného rasistického programu a rýchlo zaujal neprehliadnuteľnú pozíciu lídra prvého amerického neonacistického skinhedského gangu. Ako sa mohol chlapec z predmestia Chicaga, ktorému osud prial, stratiť v extrémistickej ideológii, ktorá je desivá pre každého slušného človeka?

Romantické násilie: Spoveď amerického skinheda je pálčivý a strhujúci varovný príbeh o tom, ako bola Christianovi, osamelému outsiderovi, vštepovaná ideológia v čase, keď ako tínedžer najviac zo všetkého túžil niekam patriť. Osudné stretnutie s charizmatickým mužom, ktorý rozpoznal a zneužil túto silnú Christianovu potrebu, spôsobilo, že jeho život nabral v ďalšej dekáde nebezpečný kurz. Keď bol jeho charizmatický učiteľ uväznený za kruté zločiny z nenávisti, Christian zaujal jeho miesto a v osemnástich viedol najbrutálnejšiu extrémistickú bunku v celej krajine. Či už v drsných pouličných potýčkach, na pijanských zrazoch v duchu ideológie white power, pri búrlivej nacistickej rockovej hudbe alebo verbovaný zahraničnými teroristickými diktátormi, Picciolini sa plne pohrúžil do rasistickej skinheadskej kultúry, nenávistnej propagandy a násilia.
Napokon Christian pochopil, že tento život naplnený nenávisťou je postavený na lži. Po rokoch boja s monštrom, ktoré sám stvoril, bol schopný začať nanovo. Opustil skinhedské hnutie, vyštudoval univerzitu DePaul a začal úspešne podnikať. V jeho produkcii fungoval druhý najdlhšie vysielaný hudobný televízny program v Amerike a uviedol na trh Goldmill Group, firmu z oblasti zábavného priemyslu. Čo je však dôležité, v roku 2010 sa podieľal na založení neziskovej organizácie na podporu mieru Life After Hate, ktorá pomáha ľuďom vymaniť sa zo združenia šíriaceho nenávisť a nájsť lásku k sebe samému, prijímať ostatných bez ohľadu na farbu pleti, náboženské vyznanie alebo sexuálnu orientáciu. Žije s rodinou v Chicagu.

Viac o ňom si môžete prečítať aj tu: https://komentare.sme.sk/c/20448311/spoved-skinheada-christian-picciolini.html