16. 03. 2015 Správy

Koncert bol charitatívny, umelci prišli bez nároku na honoráre

…na fotke speváčka a skladateľka Soňa Horňáková

Slávnostný večer moderoval Dado Nagy a zahrala a zaspievala vynikajúca skladateľka a speváčka Soňa Horňáková, obaja samozrejme bez nároku na honoráre. Dado Nagy je dlhoročným spolupracovníkom Ligy za duševné zdravie a Soňa Horňáková celým svojim postojom súznie so snažením bojovať za pokoj v duši. Soňa Horňáková patrí medzi významných predstaviteľov slovenskej folkovej hudobnej scény a dlhé roky pracuje ako redaktorka a moderátorka v Centre hudby RTVS.

Dado Nagy moderuje dlhé roky všetky akcie Ligy za duševné zdravie, napríklad počas víkendu parkov v Bratislave alebo diskusie na festivale POHODA v Trenčíne. Má tieto témy vžité, má rád tajomné a vtipné zákutia inak zdanlivo smutných oblastí duševného zdravia. Vie, že náš život sa vlní „raz hore, raz dole“ a že bez smútkov by sme nevedeli vnímať radosti.

Soňa Horňáková sa potešila, že prišla medzi vnímavých ľudí, pretože aj sama vo svojej tvorbe rada zažíva ponorenie sa do hlbín ľudskej duše. Jej nádherný hlas potešil divákov a radi by ju videli a počuli častejšie.