01. 06. 2016 Správy

Liga za duševné zdravie získala Cenu Nadácie Orange za Zippyho

Všetci ľudia v Lige sa dnes tešia, skáču a posielajú si SMS-ky a maily! Krásny a nesmierne užitočný projekt ZIPPYHO KAMARÁTI zaslúžene dostal hlavnú cenu!! Víťazov prestížneho ocenenia, ktoré ako jediné oceňuje prácu mimovládnych organizácií na Slovensku, vyhlásili v 31. mája 2016 na slávnostnom podujatí v Bratislave. Hodnotili okrem iných aj Zora Bútorová, Ivan Ježík či Marek Roháček.

Do Ceny Nadácie Orange prihlásilo 92 projektov v troch kategóriách: sociálna inklúzia, komunitný rozvoj a vzdelávanie. O víťazoch 7. ročníka ocenenia rozhodli komisie zostavené samostatne pre každú kategóriu z odborníkov pre danú oblasť. Laureáti ocenenia získali finančnú podporu, a to vo výške 8 000 eur pre organizácie na prvom mieste, 5 000 eur na druhom a tento rok až 3 000 eur za tretie miesto.

Liga za duševné zdravie získala cenu za projekt pre deti vo veku od 5 do 7 rokov, ktorý im pomáha zvládať ťažké a krízové situácie. Cenu prevzala za Ligu MUDr. Alexandra Bražinová, ktorá bola v minulosti aj riaditeľkou Ligy za duševné zdravie a ktorá tento projekt pre Ligu objavila. Je to medzinárodný projekt a má veľký úspech nielen u detí, ale aj u rodičov a učiteľov, pretože všetkým nielen deťom veľmi pomáha. Tento projekt je dôležitý nielen pre deti, ale všetci by sme potrebovali tréning ako zvládať krízy a konflikty. Pretože život prináša aj krásne chvíle aj kruté a ťažké časy.

Želáme aj vám dobré duševné zdravie !!