22. 09. 2021 Aktuality Čo pre vás robíme Nezaradené Podujatia

Medzinárodná konferencia AKO ZLEPŠIŤ DUŠEVNÉ ZDRAVIE SPOLOČNOSTI?

8.októbra 2021
online
zadarmo pre registrovaných

Pandémia ukázala, že duševné zdravie je dôležité pre každého jednotlivca. Ako ale zlepšiť duševné zdravie spoločnosti ako celku?

Čo s tým urobíme?

Kedy a do čoho inteligentne investovať, aby zmena bola trvalá a rýchla? Významní spíkri ukážu, že duševné zdravie poskytuje overené nástroje na zlepšenie stavu nielen jednotlivca, ale aj celej spoločnosti.

Ciele konferencie

Medzinárodnú konferenciu o duševnom zdraví organizujeme v období turbulentných zmien s cieľom pomôcť presadiť konkrétne programy, ktoré majú šancu zásadne otočiť smerovanie slovenskej spoločnosti tak, aby bola duševne zdravšia. Spoločenské neduhy ako extrémizmus, nedostatok empatie a spolupráce, konšpiračné tendencie, netolerancia voči menšinám, stereotypizácia a predsudky, úzko súvisia s našim duševným zdravím. Reforma systému zdravotnej starostlivosti sa v týchto chvíľach začína formulovať a je veľmi dôležité, aby sa limitované zdroje určené na ňu použili na konkrétne funkčné riešenia, ktoré pretrvajú.

Konferencia je určená pre profesionálov v oblasti duševného zdravia, politikov, štátnych úradníkov, neziskové organizácie a všetkých, ktorí majú ambíciu prispieť k systémovým zmenám v oblasti starostlivosti o duševné zdravie.

MEDZINÁRODNÁ KONFERENCIA - PROGRAM

Spríkri

Na konferencii vystúpia medzinárodne uznávaní odborníci v oblasti duševného zdravia. Sme hrdí, že budeme môcť privítať profesora súčasnej psychoanalýzy
Petera Fonagy, PhD, FMedSci, FBA, FAcSS, OBE,
ktorý je členom Britskej akadémie, Akadémie lekárskych vied a Akadémie sociálnych vied. Bol ocenený Cenou za celoživotný prínos z Britskej psychologickej spoločnosti, Medzinárodnej spoločnosti pre štúdium porúch osobnosti a v roku 2015 bol prvým britským občanom, ktorý získal Wileyho cenu Britskej akadémie za mimoriadny prínos v psychológii.
Medzi hlavných spíkrov patrí aj prezidentka Mental Health Europe
Catherine Brogan,
ktorá si pre záujemcov pripravila aj osobitný workshop pre pacientske organizácie.
Z Austrálie sa k nám pripojí aj 
Professor Anthony Francis JormBA(Hons) (UQ), MPsych (UNSW), PhD (UNSW), DSc (ANU), FASSA
ktorý nás oboznámi s globálnym projektom Mental Health First Aid.

Z dôležitých hostí zo Slovenska privítame
prezidentku SR Zuzanu Čaputovú

 

MEDZINÁRODNÁ KONFERENCIA - SPÍKRI