25. 06. 2023 Aktuality Čo pre vás robíme

Online vzdelávanie ako pomoc pri problémoch s duševným zdravím

PONÚKAME OVERENÉ A RELEVANTNÉ INFORMÁCIE

Predpokladom správneho fungovania Ligy za duševné zdravie je poznanie reálneho stavu starostlivosti o duševné zdravie na Slovensku. Preto sme boli aj pri vzniku Kliniky duševného zdravia Calma v Bratislave. Vďaka tomu viac rozumieme “prevádzke” takejto organizácie. Čím žije, čo rieši, ako na jej ponuku reagujú klienti, čo vyhľadávajú, … Sme bližšie pri odborníkoch a ich práci, bližšie pri ľuďoch, ktorí potrebujú pomoc. V kombinácii so štatistikami z Linky dôvery Nezábudka, alebo dátami z rôznych prieskumov a skúsenosťami z iných projektov ( Akadémia zotavenia, Prvá pomoc v duševnom zdraví, … ) si vytvárame celkový obraz o dianí, o potrebách ako aj o ďalších krokoch v prospech našej misie. 

Online kurzy 

Vieme, že odborníkov na duševné zdravie je na Slovensku málo a ľudí, ktorí hľadajú pomoc je naopak pomerne veľa. Kvôli dostupnosti kvalitných informácií Liga za duševné zdravie vďaka spoločnosti UNIQA pripravila bezplatné online kurzy pre verejnosť AKO SA ROZPRÁVAŤ S ČLOVEKOM V DUŠEVNEJ NEPOHODE.

Kurzy sú určené pre každého, kto chce získať istotu v komunikácii s človekom zažívajúcim výzvy v oblasti duševného zdravia. Po absolvovaní kurzov stratíte prirodzené, ale častokrát neopodstatnené obavy otvorene komunikovať s človekom zažívajúcim viac alebo menej závažné výzvy v oblasti duševného zdravia. Aj ako laik budete vedieť pomôcť nielen svojmu priateľovi či blízkemu v duševnej nepohode, ale aj sami sebe a celému svojmu pracovisku, rodine či komunite na ceste k duševne zdravšiemu prostrediu. Lebo dobrý rozhovor je tá najlepšia prevencia. 

Inú tému vo svojich online školeniach ponúka Akadémia Calma. Aktuálne ide o vzdelávacie kurzy so zameraním na témy detských duševných porúch, pre ktoré sa na kliniku Calma obracajú klienti najčastejšie. Kurzy slúžia tým rodičom, ktorí majú záujem vzdelávať sa v oblasti duševného zdravia. Kurzy sú spoplatnené, ale ich cena je oproti klasickým osobným alebo skupinovým terapiám oveľa priaznivejšia. Z nášho pohľadu je vynikajúce to, že kurzy môžu absolvovať rodičia z celého Slovenska, bez čakania a bez cestovania. Kurzy Akadémie Calma sú navrhnuté tak, aby boli praktické a nápomocné. Pomôžu Vám lepšie porozumieť vybraným problémom. 

Tam, kde je to v kurzoch možné, uvádzame aj praktické návody na realizáciu zmien nevyhnutných na dosiahnutie zlepšenia existujúceho stavu klienta alebo blízkej osoby.
Každý kurz obsahuje:
– VZDELÁVACIE VIDEÁ,
– ELEKTRONICKÉ ZOŠITY,
– PRAKTICKÉ RADY
– ODBORNÉ INFORMÁCIE.
Každý problém v kurze je detailne vysvetlený teoreticky a tiež cez praktické príklady.
Viac informácií TU.