09. 09. 2008 Čo pre vás robíme

Peter Cmorík

Peter Cmorík, slávny, známy, úspešný…nestúpa sláva trošku do hlavy?

Možno to nie je otázka na mňa, pretože ak poviem svoj názor nemusí sa to zhodovať s tým, ako to vidia ostatní. Ja si stále myslím, že ešte nie je byť na čo hrdý a namyslený…

…no mnohí by dali veľa za vaše úspechy…

Za tými úspechmi je práca. Idem po tomto cieli od mojich 5 rokov, takže to nespadalo pred tromi rokmi, že ty „superstar“ a poďme! Vystriedal som 12 kapiel, predieral som sa všelijakými „pivnicami“, klubmi, rôznym hraním. Dokonca som hral v zahraničí s barovou kapelou atď. Takže ja som si to od začiatku „vymakal“. Potom, keď som bol hotový spevák, tak som sa prihlásil do súťaže. Kontinuita je a ja sa teším, že to ide k lepšiemu.

Videli sme pred chvíľkou (na koncerte) že záujem je veľký a keby bol na to priestor, mohlo to trvať oveľa dlhšie.

Publikum bolo veľmi príjemné. Priznávam sa, že mám veľmi rád akustické koncerty, pretože majú svoju špecifickú atmosféru. Veľmi mám rád aj taký potlesk ako bol dnes. Ja to nazývam divadelný potlesk. Bez kričania, pekný príjemný potlesk ako aj dnes a mám z toho dobrý pocit.

Divákom sa to rozhodne veľmi páčilo. Duševné zdravie nás sprevádza všade. Pokiaľ nás nesprevádza, tak rýchlo zistíme, že sme niekde urobili chybu. Čo robí mladý človek, aby si túto časť svojho zdravia upevňoval?

Na to je ťažké odpovedať a určite je to aj dosť individuálne. Každý sme nejako odolný voči prepadávaniu rôznym duševným stavom. Ja som „Baran“, ohnivé znamenie a som väčšinou strašne pozitívne naladený. Nemávam teda také problémy. Keď mi ale chýba duševná sila, pomáha mi slnko, príroda, voda, prechádzka – miesto, kam môžem ísť a budem sám. Rozmýšľam, pozerám sa po peknej prírode. Keď sa vrátim, je mi dobre a nič mi nechýba a môžem ísť s plným nasadením ďalej.

Znamená to, že ak je človek sám, môže sa skoncentrovať a urobiť si rýchlu analýzu toho, čoho by sa mal zbaviť?

Určite, je to čas, kedy človek nie je ničím rušený.

V mene Ligy znova ďakujem za pekný zážitok a želám do budúcnosti ešte veľa úspechov.

Zhováral sa Edo Kaluš