10. 06. 2021 Aktuality Čo pre vás robíme Podcast Ako sa máš?

Podcast Ako sa máš? #4 Hostka: špecializovaná psychiatrická sestra Katka Stančeková

Typický obraz psychiatrickej nemocnice u mnohých zostal pri Prelete nad kukučím hniezdom, niekde v 70 – tych rokoch minulého storočia. Čo môže čakať človek na psychiatrickej klinike dnes?

Katarína Stančeková je profesionálna psychiatrická sestra. Má za sebou viac ako 20 ročnú prax na psychiatrii a ako sama hovorí, psychiatriu si vybrala zámerne a dodnes neľutuje. Začínala v Psychiatrickej nemocnici Philippa Pinela v Pezinku, kde pracovala 19 rokov. Zo začínajúcej sestry sa vypracovala na vedúcu pozíciu. Získala psychiatrické vzdelanie, ale najmä i know – how, ktoré je neustále dopĺňané najnovšími odbornými  vedomosťami a poznatkami. Toho času pracuje v Univerzitnej nemocnici v Bratislave. Svojou profesionalitou, ľudskosťou, neúnavnou prácou, húževnatosťou, ale i optimizmom či úsmevom na tvári prináša destigmatizáciu v psychiatrii.

V novej epizóde sa jej Šarkan pýta na mýty, s ktorými sa bežne stretávame o duševnom zdraví, o pobyte na psychiatrii a na to, čo si o nich myslí ona. V rozhovore vysvetľuje, čo sa deje krok po kroku a ako vyzerá liečba za bránami psychiatrickej nemocnice, ale aj o tom, že nárast pacientov na psychiatriách, necítili len na začiatku pandémie, ale práve teraz, keď narastajú úzkosti a depresie po covide.

Podcast si môžete vypočuť aj na Simplecast:

Alebo na: