08. 04. 2022 Aktuality Správy

Podpora pre Janette Motlovú na post komisárky pre deti

Organizácie a verejné inštitúcie, ako aj odborníčky a odborníci pôsobiaci v oblasti ochrany a dodržiavania práv detí, ale aj ďalšie organizácie z tretieho sektora, ktoré sa dlhodobo angažujú v oblasti ochrany ľudských práv a poskytovaní sociálnych služieb, reagovali na verejnú výzvu politikov, aby ponúkli meno odborníčky alebo odborníka pre nastávajúcu novú voľbu Komisára pre deti.

Odbornosť, pracovné skúsenosti aj osobný životný príbeh Mgr. Janette Motlovej, ktorá v súčasnosti pôsobí ako riaditeľka Výskumného ústavu detskej psychológie a psychopatológie, presvedčili desiatky takýchto organizácií aby ju podporili ako spoločnú kandidátku na post Komisárky pre deti. Janette Motlová je pre nás všetkých zárukou, že v prípade jej zvolenia bude dôstojne, odborne a zodpovedne chrániť práva a zastupovať záujmy detí na Slovensku.   Budeme veľmi radi, ak sa k našej podpore pridajú ďalší.

Vyplnením tohto formuláru môžete Janette Motlovej vyjadriť verejnú podporu aj ako jednotlivci –  odborníčky a odborníci pôsobiaci v oblasti ochrany práv detí a žien, duševného zdravia a ďalších oblastí. Svoju podporu môžete odoslaním tohto formuláru vyjadriť aj v prípade, že ste podporovateľka alebo podporovateľ a nepracujete odborne v oblastiach, ktoré sú popísané nižšie.

Podporu zatiaľ vyjadrilo 651 ľudí* :

*údaj o celkovom počte podpísaných podporovateľov aktualizujeme niekoľkokrát denne.