21. 03. 2023 Aktuality Čo pre vás robíme Správy

Ponuka práce-Hľadáme nových členov tímu

Projekt: Komunitné služby v oblasti duševného zdravia a psychosociálnej podpory (MHPSS) pre ochranu a inklúziu slovenských a ukrajinských detí, dospievajúcich a ich opatrovateľov.
Projekt realizujeme v spolupráci s organizáciou Unicef.

Koho hľadáme? Ukrajinských komunitných lídrov pre Trenčiansky, Žilinský a Banskobystrický kraj.

Žilinský kraj:
Bytča, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Žilina

Trenčiansky kraj:
Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Trenčín

Banskobystrický kraj:
Banská Bystrica, Detva, Poltár, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica

Náplň práce:

  • V rámci existujúcich komunitných centier organizuje aktivity vhodné pre ukrajinské a slovenské deti, dospievajúcich a ich opatrovateľov, poskytuje im možnosti ochrany a sociálnej inklúzie, ozdravný a MHPSS prístup.
  • Poskytuje vysokokvalitné aktivity v komunitách a rieši potreby detí vo veku 6-14 rokov a dospievajúcich.
  • Navrhuje tipy aktivít a metódy, ktoré je vhodné v danej komunite použiť.
  • Zabezpečuje inkluzívne aktivity miestnej komunity pre ukrajinské deti a dospievajúcich, ktorí sú zaradení do slovenského vzdelávacieho systému a špecifické úsilie pre deti a dospievajúcich, ktorí nie sú zaradení do vzdelávacieho systému, ich oslovením vo veľkých ubytovacích zariadeniach, prostredníctvom komunikačných aktivít a lokálnych sietí.
  • Zabezpečuje aktivity  spôsobom, ktorý je primeraný vekovým, kultúrnym a lokálnym podmienkam.
  • Identifikuje deti a dospievajúcich so špeciálnymi potrebami alebo ohrozených násilím alebo akýmikoľvek rizikami v oblasti duševného zdravia (napr. GBV, PSEA, UASC, deti so zdravotným postihnutím a pod.), zabezpečuje základný skríning potrieb a ďalšie spôsoby riadenia takýchto prípadov.
  • Pripravuje harmonogramy a reporting pravidelných aktivít.
  • Zúčastňuje sa pravidelných stretnutí s priamym nadriadeným a vedie evidenciu svojej práce.

Čo očakávame:

  • VŠ vzdelanie (sociálna práca, psychológia, pedagogika), alebo skúsenosti s vedením komunity, a/alebo 4+ ročná skúsenosť v týchto oblastiach
  • Dohovoriť sa v slovenskom jazyku
  • Citlivosť na tému duševného zdravia
  • Skúsenosť s prácou s deťmi
  • Vysoký stupeň integrity a zmysel pre diskrétnosť pri riešení prípadov ochrany detí
  • Ochota cestovať v rámci prideleného okresu
  • Dobré komunikačné a organizačné schopnosti, proaktívny prístup, flexibilita, kreativita

Čo ponúkame:

  • Práca formou pracovnej zmluvy alebo SZČO
  • Práca na plný úväzok (40 hod/týždeň)
  • Flexibilný pracovný čas
  • Pridelený mobil, tablet
  • Vzdelávanie v oblasti duševného zdravia
  • Možnosť spolupracovať aj na ďalších aktivitách a projektoch Ligy za duševné zdravie

Záujemcovia sa môžu ozvať na e mail marcela.malova@dusevnezdravie.sk

Для українських зацікавлених сторін

У рамках проекту, спрямованого на надання послуг з душевнего психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в громадах для захисту та інтеграції словацьких та українських дітей, підлітків та їхніх опікунів, ми шукаємо лідерів українських громад, які б приєдналися до нашої команди в регіонах Тренчин, Жиліна та Банська Бистриця.

Міста:

Опис вакансії:

  • В рамках існуючих громадських центрів організовує заходи для українських та словацьких дітей, підлітків та їхніх опікунів, надаючи їм можливості для захисту та соціальної інтеграції, відновлення та застосування підходу MHPSS .
  • Забезпечує високоякісну діяльність на рівні громади та задовольняє потреби дітей віком від 6 до 14 років та підлітків.
  • Пропонує поради та методи діяльності, які доцільно використовувати в громаді.
  • Забезпечує інклюзивні заходи в місцевих громадах для українських дітей та підлітків, які навчаються в словацькій системі освіти, а також спеціальні заходи для дітей та підлітків, які не навчаються в системі освіти, охоплюючи їх у великих інтернатних закладах, через комунікаційні заходи та місцеві мережі.
  • Забезпечує діяльність відповідно до віку, культурних та місцевих умов.
  • Виявляє дітей та підлітків з особливими потребами або з ризиком насильства чи будь-яких ризиків для психічного здоров’я (наприклад, ГОН, ССД, СДУГ, діти з інвалідністю тощо), проводить скринінг базових потреб та інші методи ведення таких випадків.
  • Готує графіки та звітність про регулярні заходи.
  • Відвідує регулярні зустрічі з безпосереднім керівником та веде облік своєї роботи.

Що ми очікуємо:

  • Вища освіта (соціальна робота, психологія, педагогіка), або досвід лідерства в громаді, та/або 4+ роки досвіду роботи в наступних сферах
  • Вільне володіння словацькою мовою
  • Чутливість до теми психічного здоров’я
  • Досвід роботи з дітьми
  • Високий ступінь доброчесності та почуття розсудливості у вирішенні справ, пов’язаних із захистом дітей
  • Готовність подорожувати в межах закріпленого району
  • Хороші комунікативні та організаторські навички, проактивний підхід, гнучкість, креативність

Що ми пропонуємо:

  • Робота за контрактом або ФОП
  • Повний робочий день (40 годин на тиждень) ➢ Гнучкий графік роботи
  • Виділений мобільний телефон, планшет
  • Навчання з питань психічного здоров’я
  • Можливість співпрацювати в інших заходах та проектах Ліги психічного здоров’я

Бажаючі можуть зв’язатися з нами електронною поштою marcela.malova@dusevnezdravie.sk