Potrebujem pomoc

Všetci máme občas duševný problém. Je úplne v poriadku poradiť sa.

Na Slovensku bolo v roku 2018 približne 500 000 ľudí s psychickými problémami, 5000 pokusov o samovraždu a 500 dokonaných samovrážd.

Je dôležité hovoriť o svojich pocitoch. Ak ťa niečo trápi, rozprávaj o tom. Bude ti ľahšie. Obráť sa na niekoho, komu dôveruješ. Niekedy to možno nie je jednoduché, ale stojí to za to.

Aké možnosti vám liga za duševné zdravie ponúka

Najčastejšie otázky
a odpovede

Vybrali sme najčastejšie otázky ľudí s duševnou poruchou a ich blízkych s výberom ľahko pochopiteľných odpovedí zozbieraných za 20 rokov
existencie Ligy.
Viac informácií

Linka dôvery
Nezábudka - telefonická
a e-mailová poradňa

Linka dôvery Nezábudka je tu 24 hodín denne pre tých, ktorí sa ocitli v akútnej psychickej kríze či v ťažkej životnej situácii. Linka je bezplatná a anonymná. Trápia vás problémy – rodinné, citové, rodičovské, duševné, sociálne či s tým súvisiace právne? Napíšte našim odborníkom.
Viac informácií

Knižnica, kde nájdete veľa odpovedí.

Stručný prehľad najčastejších duševných porúch s textami od našich odborníkov.
Viac informácií

Ako si pomôcť sám?

Na tomto mieste nájdete rýchle postupy psychologickej prvej pomoci, ktoré môžete v pár krokoch využiť pre seba, alebo pre svojich blízkych. Tiež tu nájdete jednoduché spôsoby, ako sa preventívne udržiavať v dobrej psychickej kondícií a priebežne si trénovať svoju psychickú odolnosť.

Viac o psychologickej prvej pomoci