11. 02. 2019 Správy

Poukázanie 2% v roku 2019

Milí sympatizanti Ligy za duševné zdravie SR,

opäť sa blíži čas, kedy by sme sa chceli uchádzať o 2 % z Vašich daní.
Minulý rok sa nám takto podarilo vyzbierať 13,063,89 €, ktoré boli použité na udržanie prevádzky On-line poradne a kancelárie Ligy za duševné zdravie. (Asignácia 2% za rok 2017 prijatých v roku 2018)
Ďakujeme Vám, bez vašej pomoci by sme nemohli robiť naše aktivity!

Tento rok sme sa museli popasovať s výzvou, ktorú pred nás postavila naša ľudská omylnosť. Počas tvorby kampane Vyliečme nezáujem sme boli natoľko sústredení na jednotlivé kroky v kampani, až nám ušiel termín registrácie združenia do 2%. Rozmýšľali sme, ako z toho von a rozhodli sme sa spojiť s našim členským združením Sofia a navzájom si pomôcť. Liga svojou znalosťou podporí vybrané občianske združenie Sofia Bratislava, ktoré s nami dlhé roky spolupracuje, s tým, že budeme zbierať na ich účet. O.Z. Sofia Bratislava združuje pacientov so skúsenosťou duševným ochorením. Viac o združení, kde podporujú aktivity konkrétnych ľudí sa dozviete tu: Združenie Sofia Bratislava

Vyzbierané prostriedky sa rozdelia v pomere 10% : 90% v prospech Ligy za duševné zdravie SR.
Z tohtoročných vyzbieraných finančných prostriedkov plánujeme rozvinúť službu ONLINE poradne Ligy. V súčasnosti na nej pracujú 4 terapeuti, ale nápor stúpa a je potrebné prijať nového terapeuta.
Pevne veríme, že nás ospravedlníte a našu ľudskú chybu pochopíte.

Pripájame aktuálne tlačivá:
Danove priznanie k dani z príjmov FO-A__2018.pdf
Daňové priznanie k dani z príjmov FO-B_2018
Danove-priznanie-k-dani-z-prijmov-PO__2018.pdf
Potvrdenie-o-zaplateni-dane-z-prijmov-zo-zavislej-cinnosti_01-2019.pdf
Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-fyzickej-osoby.pdf