28. 04. 2021 Aktuality Čo pre vás robíme Podcast Ako sa máš? Správy

Nový podcast Ligy za duševné zdravie – Ako sa máš?

Liga prináša nový podcast o duševnom zdraví pod názvom Ako sa máš?, ktorým vás bude sprevádzať Peter „Šarkan“ Novák.

Téma duševného zdravia je zložitá a mnohovrstevnatá. Pre dobré “predávanie” tejto témy je treba skúseného a hlavne do hĺbky orientovaného profesionála, ktorý nebude tému duševného zdravia bulvarizovať, ale naopak prehĺbi esenciu jej spoločenskej dôležitosti. 

Od vypuknutia pandémie je “Šarkan” stálym spolupracovníkom Ligy za duševné zdravie. Toto spojenectvo vyústilo do “menovania Šarkana “ za našu SPRIAZNENÚ DUŠU, teda akéhosi ambasádora našich aktivít. Spriaznená duša, ale nie je len formálna spriaznená duša. Šarkan je náš kolega. V spolupráci s odborníkmi v tejto téme moderuje Ligové akcie a ako spoluscenárista pripravuje mediálne výstupy projektov, ktoré sprístupňujú ťažkú tému širšiemu publiku. “Šarky”, ako ho u nás v Lige oslovujeme, venuje svoje znalosti a skúsenosti z fungovania mediálneho a kreatívneho priemyslu pre lepšie napredovanie Ligy aj v tejto oblasti.

PREČO ROBÍME PODCAST O DUŠEVNOM ZDRAVÍ?

Podcastov je dnes veľká hromada. Aj o duševnom zdraví. Náš podcast nemá ambíciu zjednodušovať a popularizovať ťažkú tému až tak, že by došlo k jej bulvarizácii. Náš podcast je edukačný a je určený pre širokú komunitu pacientov, ich rodinných príslušníkov a profesionálov pracujúcich v tejto oblasti. 

O ČOM JE PODCAST AKO SA MÁŠ?

Podcast  AKO SA MÁŠ? nechce byť len zbierkou príbehov ľudí, ktorí prekonali, alebo aktuálne bojujú s nepriazňou osudu. Chceme vďaka moderátorskému majstrovstvu Petra “Šarkana” Nováka sprostredkovať hlbší vhľad do toho, čo sa v brandži psychiatrov, psychoterapeutov, psychológov, sociálnych pracovníkov a ďalších pomahajúcich profesií aktuálne deje. Samozrejme nevynecháme ani pacientov, pacientske organizácie. Čím žijú, čo ich trápi, a akú pomoc by potrebovali. 

AKO, KEDY A KDE NÁS NÁJDETE

  • Náš podcast má video aj audio formu. Preto ho budete môcť nájsť okrem kanálu Ligy za duševné zdravie na YOUTUBE aj na SIMPLECAST, SPOTIFY, APPLE PODCAST a GOOGLE PODCAST. 
  • Podcast budeme produkovať v sezónach jar a jeseň, vždy 8-10 dielov. Prinášať ho budeme raz za dva týždne. Upozorníme vás na to vždy na našich sociálnych sieťach a prostredníctvom našich mediálnych partnerov Denníka N a Fun rádia.


POZRITE SI PREMIÉROVÚ ČASŤ NOVÉHO PODCASTU S HOSŤOM PSYCHIATROM PAVLOM ČERNÁKOM.