Projekt

AKO SA MÁŠ? podcast o duševnom zdraví so Šarkanom

Nový talk talk o duševnom zdraví so Šarkanom

Spriaznená duša Peter Novák alias Šarkan je známy slovenský moderátor, ktorý viac než 25 rokov pôsobí ako spevák a moderátor rôznych spoločensko-kultúrnych podujatí. Bol frontmanom kapely Žena z lesoparku, s ktorou v rokoch 1998 – 2002 nahral tri albumy. Dnes spieva s kapelou HEX od prepuknutia choroby speváka Ďuďa v roku 2018. Doteraz s Hexom odohral takmer 100 koncertov.

Pôsobil aj ako moderátor vo Fun rádiu a vo viacerých TV. Po rokoch sa Šarkan vrátil aj do Fun rádia, kde už šiesty rok uvádza nedeľnú talkshow. Je ženatý a má dve deti – dcéru a syna.

Téma duševného zdravia je zložitá a mnohovrstevnatá. Pre dobré “predávanie” tejto témy je treba skúseného a hlavne do hĺbky orientovaného profesionála, ktorý nebude tému duševného zdravia bulvarizovať, ale naopak prehĺbi esenciu jej spoločenskej dôležitosti. 

Od vypuknutia pandémie je “Šarkan” stálym spolupracovníkom Ligy za duševné zdravie. Toto spojenectvo vyústilo do “menovania Šarkana “ za našu SPRIAZNENÚ DUŠU, teda akéhosi ambasádora našich aktivít. Spriaznená duša, ale nie je len formálna spriaznená duša. Šarkan je náš kolega. V spolupráci s odborníkmi v tejto téme moderuje Ligové akcie a ako spoluscenárista pripravuje mediálne výstupy projektov, ktoré sprístupňujú ťažkú tému širšiemu publiku. “Šarky”, ako ho u nás v Lige oslovujeme, venuje svoje znalosti a skúsenosti z fungovania mediálneho a kreatívneho priemyslu pre lepšie napredovanie Ligy aj v tejto oblasti.

PREČO ROBÍME PODCAST O DUŠEVNOM ZDRAVÍ?

Podcastov je dnes veľká hromada. Aj o duševnom zdraví. Náš podcast nemá ambíciu zjednodušovať a popularizovať ťažkú tému až tak, že by došlo k jej bulvarizácii. Náš podcast je edukačný a je určený pre širokú komunitu pacientov, ich rodinných príslušníkov a profesionálov pracujúcich v tejto oblasti. 

O ČOM JE PODCAST AKO SA MÁŠ?

Podcast  AKO SA MÁŠ? nechce byť len zbierkou príbehov ľudí, ktorí prekonali, alebo aktuálne bojujú s nepriazňou osudu. Chceme vďaka moderátorskému majstrovstvu Petra “Šarkana” Nováka sprostredkovať hlbší vhľad do toho, čo sa v brandži psychiatrov, psychoterapeutov, psychológov, sociálnych pracovníkov a ďalších pomahajúcich profesií aktuálne deje. Samozrejme nevynecháme ani pacientov, pacientske organizácie. Čím žijú, čo ich trápi, a akú pomoc by potrebovali. 

AKO, KEDY A KDE NÁS NÁJDETE

  • Náš podcast má video aj audio formu. Preto ho budete môcť nájsť okrem kanálu Ligy za duševné zdravie na YOUTUBE aj na SIMPLECAST, SPOTIFY, APPLE PODCAST a GOOGLE PODCAST. 
  • Podcast budeme produkovať v sezónach jar a jeseň, vždy 8-10 dielov. Prinášať ho budeme raz za dva týždne. Upozorníme vás na to vždy na našich sociálnych sieťach a prostredníctvom našich mediálnych partnerov Denníka N a Fun rádia.

NAŠI HOSTIA

  • Keďže oslovujeme profesionálov z praxe, dramaturgia relácie sa vzhľadom na ich aktuálne vyťaženie rodí ťažko. Aby sme vás neuvádzali do omylov, budeme vám avizovať hostí postupne. To nám príde fér aj kvôli samotným hosťom.
  • Z hostí vieme avizovať zatiaľ odborníkov ako sú: bývalý riaditeľ Pinelovej nemocnice v Pezinku Palo Černák alebo detská psychiatrička Veronika Mercinčáková Husárová, …

PRAJEME VÁM PRÍJEMNÉ POČÚVANIE

ZA PODPORU ĎAKUJEME PARTNEROM PROJEKTU:

Vypočujte si jednotlivé epizódy
I. SEZÓNA

II.SEZÓNA