Projekt

Zbierka Dni nezábudiek

Už od svojho vzniku realizuje Liga za duševné zdravie SR celonárodnú zbierku DNI NEZÁBUDIEK v uliciach slovenských miest.
Každoročne na jeseň vyjdú do ulíc tisícky dobrovoľníkov s nežnými modrými kvietkami nezábudiek ako symbolmi krehkosti duše. Upozorňujú na dôležitosť ochrany duševného zdravia a pomáhajú nám šíriť destigmatizáciu ohľadne duševných porúch.
Za dobrovoľný príspevok do pokladničiek môžete získať malý modrý kvietok nezábudky a pomôžete tak realizácii destigmatizačných aktivít po celom Slovensku, nakoľko vyzbierané finančné prostriedky zostávajú v regiónoch, kde sa vyzbierajú.
Každý rok má zbierka aj svoju ústrednú kampaňovú tému, ktorá kopíruje tému vyhlásenú World Federation For Mental Health.

Zbierka Dni Nezábudiek 2021

Vypusťme paru
Naša spoločnosť je pretlakovaná

Naša spoločnosť je pretlakovaná. Vnímame, čo sa okolo nás deje a mali by sme sa začať rozprávať o tom, ako nanovo vybudovať znesiteľné spoločenské vzťahy. Duševné zdravie jednotlivca závisí od duševného stavu celej spoločnosti. Čo vy na to? Cítite to rovnako ako my?

Ak áno, a nie je vám ľahostajné duševné zdravie nás všetkých, podporte verejnú zbierku Dni nezábudiek 2021, ktorá bude prebiehať v uliciach slovenských miest od 6. do 10. októbra 2021.

Okrem toho môžete prispieť aj:

  • Prázdnou SMS na číslo 833 v hodnote 3€ v sieťach všetkých mobilných operátorov (Telekom, Orange, O2, 4ka(od 1. 10. do 31. 12. 2021)
  • Platbou na účet zbierky Dni nezábudiek 2021 SK30 6500 0000 0000 2057 1089. (od 1. 10. do 31. 12. 2021)
  • Cez portál Darujme.sk

 

SPRIEVODNÉ PODUJATIA DNÍ NEZÁBUDIEK

Na tento ročník sme pre Vás pripravili množstvo sprievodných podujatí. Okrem diskusií sa môžete zúčastniť aj Medzinárodnej konferencie o duševnom zdraví pod názvom Ako zlepšiť duševné zdravie spoločnosti, za účasti popredných slovenských a svetových odborníkov na duševné zdravie. Môžete sa zapojiť do podujatia Športujeme spolu o dušu, alebo byť účastníkom špeciálneho workshopu pre pacientske organizácie s prezidentkou Mental Health Europe, Catherine Brogan.

VŠETKY INFORMÁCIE NÁJDETE NA STRÁNKE WWW.DNINEZABUDIEK.SK

Pripomeňme si kampaň Doprajme si pokoj v duši z roku 2020:

Záverečné správy verejnej zbierky Dni Nezábudiek

Na tomto mieste zverejňujeme Záverečné správy verejnej zbierky Dni Nezábudiek z posledných rokov

 

Predbežné správy verejnej zbierky Dni Nezábudiek

Na tomto mieste zverejňujeme Predbežné správy verejnej zbierky Dni Nezábudiek z posledných rokov.