Projekt

Práca pre odborníkov na duševné zdravie z Ukrajiny / Робота для спеціалістів у сфері психічного здоров’я з України

Práca pre psychológov, sociálnych pracovníkov, psychiatrov a psychoterapeutov z Ukrajiny / Робота для психологів, соціальних працівників, психіатрів та психотерапевтів з України.

Ste na stránke nového projektu Ligy za duševné zdravie a spolupracujúcich organizácií, ktorý má za úlohu poskytnúť, nájsť alebo sprostredkovať prácu pre odborníkov na duševné zdravie z Ukrajiny, psychológov, sociálnych pracovníkov, psychiatrov a psychoterapeutov po dobu ich pobytu na Slovensku.

Ви знаходитесь на сайті нового проекту Ліги психічного здоров’я та організацій, що з нею
співпрацюють, які мають на меті знайти, запропонувати роботу і сприяти працевлаштуванню
спеціалістів психічного здоров’я з України: психологів, соціальних працівників, психіатрів та
психотерапевтів під час їхнього перебування в Словаччині.

Tu nájdete informácie pre dve cieľové skupiny / Тут ви знайдете інформацію для двох цільових груп:

Ste odborník z Ukrajiny? Ви спеціаліст з України?

Якщо ви з України і маєте досвід роботи в психології, психотерапії, психіатрії, соціальної роботи чи інших сферах підтримки психічного здоров’я, і ви хочете знайти роботу в Словаччині, яка дозволить вам працювати над покращенням психічного здоров’я людей з України, будь ласка, заповніть цю форму. Ми зв’яжемося з кожним із вас вашою рідною мовою.

Ak ste z Ukrajiny a ste odborník v psychológii, psychoterapii, psychiatrii, sociálnej práci alebo v inej v oblasti duševného zdravia a chceli by ste sa zamestnať na Slovensku a pracovať na zlepšení duševného zdravia ľudí z Ukrajiny, vyplňte prosím tento dotazník. Po vyplnení sa každému ozveme vo Vašom jazyku.

Ste zamestnávateľ na Slovensku?

Ak chcete alebo už zamestnávate aj na čiastočný úväzok alebo na dohodu ukrajinského psychológa, sociálneho pracovníka alebo iného odborníka, ktorého úlohou je starať sa o duševné zdravie ľudí z Ukrajiny, vieme vám pomôcť prostredníctvom ukrajinských expertov na duševné zdravie so skúsenosťami s prácou s utečencami jednak zaškoliť existujúcu pracovnú silu a tiež odporučiť vám vyškolenú pracovnú silu, ktorá hľadá uplatnenie.

Prosím vyplňte tento formulár, aby sme vedeli spárovať ponuku s dopytom. Ozveme sa Vám.

Pre ľudí, ktorých ubytovávate, je k dispozícii bezplatná anonymná linka dôvery Nezábudka na čísle 0800 222 450 a pracujú na nej ukrajinskí psychiatri, psychológovia a iní odborníci na duševné zdravie, ktorý vedia pomôcť s krízovou intervenciou a akýmikoľvek duševnými ťažkosťami. Je k dispozícii 7 dní v týždni. Čas jej prevádzky postupne rozširujeme.

Ми створили телефон довіри для підтримки психічного здоров’я «Незабудка» українською мовою разом з психологами та іншими експертами з психічного здоров’я, які готові надати допомогу у кризі та поради щодо будь-яких проблем психічного здоров’я, включаючи допомогу з важкими станами.
Телефон довіри анонімний та безкоштовний і працює за номером 0800 222 450 сім днів на тиждень. Ми постійно збільшуємо часи роботи.

Tento projekt koordinuje Liga za duševné zdravie v spolupráci s International Organization for Migration Organizácie spojených národov, Slovenskou psychiatrickou spoločnosťou, Slovenskou komorou psychológov, iniciatívou KtoPomôžeUkrajine, s portálom Profesia a inými organizáciami. Projekt realizujeme so súhlasom Ministerstva zdravotníctva SR.

Цей проект координує Ліга психічного здоров’я Словаччини у співпраці з Міжнародною організацією ООН з міграції, Словацьким товариством психіатрів, Словацькою палатою психологів, ініціативою «Хто поможе Україні», платформою пошуку роботи Profesia та іншими організаціями. Проект схвалено Міністерством охорони здоров’я Словацької Республіки.