02. 11. 2022 Aktuality Čo pre vás robíme

Projekt s nadáciou Markíza Dostupnosť terapií pre deti

Podajme spolu pomocnú ruku deťom s duševnými problémami. Spravme pre ne psychoterapie dostupnejšie.

Liga za duševné zdravie v spolupráci s Nadáciou Markíza  prináša charitatívny projekt Dostupnosť psychoterapií pre deti.Prostredníctvom tohtoročnej zbierky, ktorá potrvá od 1. novembra do 1. decembra 2022 chceme spoločne vyzbierať čo najviac financií na podporu riešenia problémov detského duševného zdravia a upriamiť pozornosť na potrebu zlepšenia dostupnosti detskej psychologickej pomoci v rámci celého Slovenska.

Pridajte sa k nám. Vašim darom pomôžete zlepšiť dostupnosť psychologickej pomoci pre deti v rôznych kútoch Slovenska.

Ako môžete podporiť zbierku?

Od 1. novembra až do 1. decembra 2022 vrátane celého dňa do polnoci, môžete podporiť Deň s Nadáciou Markíza spolu s nami aj Vy a to:

  • Prostredníctvom SMS zaslanej v tvare:

DMS (medzera) NADACIAMARKIZA na číslo 877 (v sieti všetkých operátorov, pričom cena jednej SMS je 2 eurá. Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov).

  • Ľubovoľným príspevkom priamo na číslo účtu verejnej zbierky: SK35 1111 0000 0003 3322 2322.
  • alebo aj jednoduchým darovaním online priamo cez darovací formulár tu :

Na projekte Liga za duševné zdravie spolupracuje so Slovenskou psychoterapeutickou spoločnosťou.

Slovenská psychoterapeutická spoločnosť /SPS/ je dobrovoľná odborná organizácia, ktorá vznikla 02.10.1990. Združuje odborníkov, ktorí vykonávajú psychoterapiu, vzdelávajú sa v psychoterapii a podporujú tento druh liečby.
SPS je odborná spoločnosť, ktorá propaguje psychoterapiu ako špecializovanú odbornú liečebnú metódu a podporuje vzdelávanie odborníkov v súlade s najnovšími trendmi v tejto vedeckej disciplíne. Organizuje odborné podujatia a spolupracuje so zahraničnými organizáciami s podobným zameraním.
Spoločnosť vedie zoznam svojich členov s absolvovaným kompletným psychoterapeutické vzdelaním, ktoré je jednou z podmienok poskytovania erudovanej psychoterapeutickej činnosti.
Slovenská psychoterapeutická spoločnosť je od roku 1994 členom Európskej asociácie pre psychoterapiu /EAP/ vo Viedni.

Ako môže psychoterapia pomôcť?

V štúdiu Telerána o psychoterapii hovorila Mgr. MONIKA GONDEC, klinická psychologička a psychoterapeutka pre deti, dospievajúcich a dospelých.


Galéria