11. 05. 2023 Nezaradené

Slávnostný koncert Ligy za duševné zdravie 2023

💛 A je to za nami! 💛

17. ročník Slávnostného koncertu Ligy za duševné zdravie, spojený s odovzdávaním cien za prínos v oblasti duševného zdravia. Čas, keď sa spolu stretávame, zhovárame a tešíme sa. Záštitu nad týmto podujatím prevzala Zuzana Čaputová prezidentka SR a primátor Bratislavy Matúš Vallo. Podujatie sa uskutočnilo v Zrkadlovej sieni bratislavského Primaciálneho paláca, kde sme sa stretli po dvoch rokoch pandemickej prestávky.

Poďme sa pozrieť na ocenených.

Ocenenia za rok 2022 získali:

🟡 V kategórii Združenia a JEDNOTLIVCI, za prínos v oblasti duševného zdravia, cenu na základe nominácií občianskych združení a správnej rady LDZ SR získal:
🌹 Miloš Šviderský – jeden z prvých peer konzultantov na Slovensku, koordinátorov projektu Spolutvorba a člen výboru občianskeho združenia ODOS. Vďaka osobnej skúsenosti pomáha klientom v Psychiatrickom stacionári CRYSTAL COMFORT vo Vranove nad Topľou na ceste k duševnej pohode. Ďakujeme!

🟡 Cenu Ligy za duševné zdravie SR pre NOVINÁROV A MÉDIÁ za dlhodobý prínos, podporu a korektné spracovanie tém týkajúcich sa duševného zdravia získal:
🌹DenníkN. Správna rada LDZ SR ocenila prácu redaktoriek Veroniky Folentovej a Vitalie Bella, ktorá cenu na podujatí prevzala. Oceňujeme prácu Denníka N, ktorý vo svojej stálej rubrike DUŠEVNÉ ZDRAVIE dáva priestor kvalitným rozhovorom s odborníkmi a príbehom ľudí so zažitou skúsenosťou. Svojím otvoreným, no citlivým prístupom k tabuizovaným témam pomáha k destigmatizácii duševných porúch a zvýšeniu informovanosti o duševnom zdraví. Za zmienku stoja aj diskusné fóra, ktoré organizuje spolu s LDZ a kniha rozhovorov so psychológmi a psychoterapeutmi Ako byť šťastný. Ďakujeme!

🟡 Dve ceny NAJLEPŠÍM STREDNÝM ŠKOLÁM, ktoré sa zúčastnili ako dobrovoľníci v celoslovenskej zbierke Dni nezábudiek 2022 a podarilo sa im vyzbierať najviac finančných prostriedkov, získali :
🌹 Stredná zdravotnícka škola v Žiline a
🌹 Spojená škola Novohradská v Bratislave. Gratulujeme celým kolektívom a ďakujeme za pomoc!

Naše podujatie moderoval Peter „Šarkan“ Novák, naša spriaznená duša a programom sprevádzala skupina Hex, s ktorou sme si aj zaspievali ich najväčšie hity.

Veľmi pekne ďakujeme, že na našom charitatívnom podujatí vystúpili bez nároku na honorár. Ďakujeme všetkým, ktorí na podujatie prišli, akokoľvek pomohli. Teší nás, keď sa môžeme takto spoločne stretávať pri tak milej príležitosti.


Galéria