27. 04. 2015 Správy

Som normálny? Urobte si test

To sú tie naše nekorektné otázky, lebo netušíme, čo presne znamenajú. Ale veľmi by sme chceli vedieť odpovede. Som normálny? Ale čo je to tá norma? Je duševná porucha odklon od normy? A je to zle? História ukazuje, že ani nie. Mnoho významných a hlavne výnimočných osobností trpelo nejakou formou duševných porúch. Tak sa skúste otestovať, nech tušíte, ako na tom ste…

Otestujte sa !

Zakrúžkujte jednu z odpovedí 5-0 na každý z piatich stavov, vašich pocitov, ktorý ste prežívali v poslednom období (2 týždne až 1 mesiac). Vyššie číslo znamená lepšie pocity.

 

 

Vyhodnotenie

Zrátajte hodnoty v jednotlivých otázkach, vynásobte štyrmi a dostanete číslo v rozpätí od 0 do 100. Štyri štvrtiny, teda hodnoty nad 25, 50, 75 oddeľujú jednotlivé pásma rizika resp. nutnosti intervencie (návštevy odborníka – psychológa alebo psychiatra). Čím nižšie číslo, tým vyššia nutnosť vyhľadať pomoc odborníka. Hodnoty pod 40 resp. pod 30 bodov boli označené ako vyžadújce intervenciu, teda vyžadujúce vašu návštevu psychológa. Ak neviete ako na to, zavolajte do Ligy na pevnú linku 02/63815592 a dohodnite sa s našou terapeutkou. Ona vám poradí, ako by ste mali postupovať a či naozaj potrebujete pomoc a liečbu, alebo ste len v zlom období a stačí vám aj riešenie problému cez telefon s našou poradkyňou.