24. 03. 2014 Čo pre vás robíme

Úspešná aukcia obrazov

LDZ SR zrealizovala veľmi úspešnú charitatívnu aukciu výtvarných diel pod názvom „Výtvarníci výtvarníkom“, na ktorej sa dražili diela významných slovenských autorov a amatérskych výtvarníkov so skúsenosťou s duševnou poruchou.

Aukcia, pod taktovkou licitátorky Niny Gažovičovej, pomohla získať pre osvedčené projekty Ligy viac ako 11 000 Eur. V Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca sa konala aukcia v spolupráci s Ninou Gažovičovou z aukčnej spoločnosti SOGA, ktorá venovala pre dobro podujatia svoje odborné znalosti a svoju profesionálnu zručnosť a charizmu.

Známi slovenskí výtvarníci, ako Július Koller, Rudolf Sikora, Vincent Hložník, Simona Bubánová, Dorota Sadovská, Erik Šille či Martin Knut venovali svoje diela, aby pomohli svojim kolegom ‒ amatérskym výtvarníkom získať finančné prostriedky na udržanie aktivít v projekte Galéria Nezábudka ‒ na arteterapeutické stretnutia ľudí s duševnými poruchami , prípravu ďalších výstav Art Brut a ďalších overených projektov LDZ SR.

Liga za duševné zdravie realizuje jeden zo svojich najlepších projektov GALÉRIU NEZÁBUDKA, v ktorom sa výtvarníci a psychológovia ako napr. Vlado Kordoš, Naďa Kančevová a Katarína Vitková sa venujú talentovaným amatérskym výtvarníkom, ktorých jedinou možnosťou vyjadrenia je práve výtvarná tvorba. Poprosili sme známych slovenských výtvarníkov, ako napr. Július Koller alebo Rudo Sikora, či Vincent Hložník, aby venovali svoje diela a cez aukciu pomohli svojim kolegom výtvarníkom so skúsenosťou s duševnou poruchou. V rámci aukcie pod názvom „VÝTVARNÍCI VÝTVARNÍKOM“ sme predajom obrazov od významných slovenských autorov a aj predajom obrazov od autorov s duševnou poruchou získali finančné prostriedky na dôležité aktivity v Galérii Nezábudka, ktorá by inak bez tejto finančnej injekcie možno spela k zániku.