26. 01. 2020 Duša a film

Duša a film – Nech je svetlo

Do pokračovania projektu Duša a film sme zaradili film Nech je svetlo režiséra Marka Škopa.
Téma diskusie po filme bude: Kde sú príčiny radikalizácie? Kto má tendenciu jej podľahnúť, čo je jej živnou pôdou a ako s ňou bojovať?

Vydavateľstvo SME venuje ku každej zakúpenej vstupenke knihu bývalého skinheada Christiana Piccioliniho Romantické násilie. Týmto činom vyjadruje svoj odmietavý postoj k extrémizmu a radikalizácii na Slovensku.

Diskutujú: PhDr. Mária Krýslová, Prof. PaeDr. Vladimír Labáth,PhD.
Moderuje: Michal Hvorecký
Kedy? 27. 1. pondelok o 18:00
Kde? Kino Film Europe, Pistoriho palác, Štefánikova 25, Bratislava

O filme:
Príbeh z oravskej dediny. Kým otec zarába v Nemecku, dospievajúci syn sa dostane do extrémistickej polovojenskej skupiny. Boj rodiny so šikanou, homofóbiou, sexuálnym zneužitím, zastrašovaním a nepochopiteľnými postojmi miestnych obyvateľov, cirkvi a polície.
Milan (40) má tri deti a aby zabezpečil svoju rodinu, chodí pracovať do Nemecka. Počas návštevy doma cez Vianoce zistí, že jeho najstarší syn Adam je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Chlapec je zapletený do šikanovania a usmrtenia spolužiaka. Otec sa rozhoduje, čo by mal spraviť. Spolu s manželkou Zuzkou pri tom začnú zisťovať skutočnú pravdu o svojom synovi, o svojej rodine, o sebe samých a aj o spoločenstve okolo seba.

Lístky: http://kino.filmeurope.sk/klient-297/kino-77/stranka-1636/film-343711