02. 06. 2008 Galéria Nezábudka Podujatia

Liga za duševné zdravie SR pozýva občanov do Medickej záhrady

Liga za duševné zdravie SR (LDZ SR) pozýva v nedeľu 8. júna 2008 všetkých na krásne nedeľné popoludnie do Medickej záhrady, kde sa bude konať od 12,oo do 20,oo výstava diel z GALÉRIE NEZÁBUDKA a od 18,oo dve diskusie. Jedna s odborníkmi na tému „Sú umelci blázni?“ a druhá diskusia s autorkami literárnych diel, ktoré majú skúsenosť s duševným ochorením pod názvom „Zelené šťastie“. Obidve diskusie moderuje Dado NAGY.

Toto podujatie má názov „Víkend historických parkov a záhrad Bratislavy“ a organizuje Národný Trust n.o. vo všetkých záhradách a parkoch v Bratislave počas celého víkendu. Cieľom podujatia je pomôcť zachovať a zmysluplne využívať kultivované prírodné prostredie – historické parky a záhrady v našom meste. Okrem odborníkov a sprievodcov stretnete v záhradách aj rôzne historické postavy a môžete zažiť zaujímavý program vhodný aj pre deti a vedomosti chtivú mládež.

Program, ktorý organizuje LDZ SR v Medickej záhrade:

12,oo – 20,oo hod. výstava výtvarných diel z Galérie NEZÁBUDKA
18,oo – 19,oo hod. diskusia s Ruženkou Šípkovou a Bobou Vargovou – Hábovčíkovou o literárnej tvorbe a duševných problémoch
19,oo – 20,oo hod. diskusia s psychológom Antonom Heretikom ml. a režisérom Petrom Krištúfkom o umeleckej tvorbe a duševných ochoreniach

Veríme, že s Vašou účasťou a aj s pomocou z „vyšších miest“ čo sa týka počasia, zažijeme ďalší úspešný ročník sympatického a užitočného podujatia Víkend historických parkov a záhrad Bratislavy!

Tešíme sa na stretnutie s Vami,

Olga Valentová
Liga za duševné zdravie SR
Ševčenkova 21, Bratislava
0903 / 65 85 95
olga.valentova@dusevnez.sk