10. 09. 2014 Zbierky

Prvý deň Zbierky DNI NEZÁBUDIEK 2014 odštartuje happening v Eurovei

Martin Knut, riaditeľ LDZ SR a herečky Zuzka Vačková a Bibi Ondrejková

Zajtra odštartuje pouličná forma Zbierky Dni nezábudiek 2014 happeningom v Eurovei, na ktorom sa na jednom pódiu stretnú významné osobnosti ako napr.Rasťo Piško, Majka Breinerová, herečka, Iveta Malachovská , MUDr. Alexandra Bražinová, pedagogička – Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity. Ďalej vystúpia Martin Knut, riaditeľ Ligy za duševné zdravie , Henrieta Mičkovicová, herečka a Juraj Benčík, mím a herec. Za Literárnu dielňu Ligy za duševné zdravie prečíta svoje krásne básne Ruženka Šípková, a Boba Hábovčíková povie o literárnej tvorbe ľudí s duševnými poruchami.
Na záver prídu herečka a moderátorka Petra Bernasovská, Dušan Nágel, výtvarník a jeden z odborníkov, ktorý sa venuje arteterapii, ďalej príde aj pán Anton Srholec, ktorý je aj členom Dozornej rady LDZ SR a výtvarník Miško Kečkeš, ktorý odovzdá pánovi Srholcovi svoj obraz. Zlatým klincom budú Nora Beňačková, hlásateľka a moderátorka a pani Ada Straková, hlásateľka a moderátorka.
Moderovať akciu budú Dado Nagy a herečka Zuza Martinková, spievať bude mladá a talentovaná Sima Marthausová.
Tešíme sa na vás v Eurovei od 15,oo do 18,oo a v uliciach s našimi dobrovoľníkmi, a veríme že si kúpite nezábudku a budete ju nosiť, aby sme nezabúdali na naše duševné zdravie.

Fotka nám ukazuje ako to vyzeralo na akcii pred pá rokmi, keď boli na pódiu aj známe herečky.