19. 05. 2021 Aktuality Čo pre vás robíme Nezaradené Podujatia Správy

VSE CITY RUN-Beh, ktorý má dušu opäť v znamení pomoci. Výťažok pôjde na Linku dôvery Nezábudka.

VSE CITY RUN – Beh, ktorý má dušu 2021

Jeden z najväčších slovenských charitatívnych behov, VSE CITY RUN, vnímaný aj ako súčasť programu a aktivít  spojených s Medzinárodným maratónom mieru, vstupuje do svojho 13. ročníka.

Hlavná idea tohto podujatia, športom podporiť dobrú vec, ostáva zachovaná, no aktuálny ročník so sebou prináša viacero zmien a noviniek. Tie sa netýkajú titulárneho partnera, ktorým naďalej ostáva Východoslovenská energetika a.s., a táto spoločnosť sa vo finále postará aj o to, aby sa športové úsilie premenilo na finančný dar pre tých, ktorí to potrebujú.

 

VSE CITY RUN 2021

CIEĽ JE SPLNENÝ! BEH VSE CITY RUN JE OFICIÁLNE UKONČENÝ!

Jedno z najväčších športových charitatívnych podujatí na Slovensku, VSE City Run, uzavrelo svoj 13. ročník. Viac než 3 200 účastníkov sa tentokrát netradične, individuálne, v koncepte, ktorý bol poznačený doznievajúcou pandémiou, pustilo do zbierania kilometrov v prospech Linky dôvery Nezábudka. Cieľ bol ambiciózny. Za dva týždne zdolať spoločne 400 000 kilometrov, a tak obrazne vybehať finančnú podporu potrebnú na mesačnú prevádzku tejto doslova nenahraditeľnej služby, prevádzkovanej Ligou za duševné zdravie. Podarilo sa!

Kilometrov bolo v nedeľu 20. júna napokon 441 129 a každý, kto sa zapojil môže mať dobrý pocit, že aj jeho neúnavné kroky prispeli na dobrú vec. Prispeli k tomu, že Liga za duševné zdravie získala, na už zmienenú prevádzku Nezábudky, od Východoslovenskej energetiky finančný dar vo výške 16 500 Eur.

PREČÍTAJTE SI TLAČOVÚ SPRÁVU

Šek Lige odovzdal Miroslav Kulla, Predseda predstavenstva Východoslovenskej energetiky, a.s.

 

Šek Lige odovzdal Miroslav Kulla, Predseda predstavenstva Východoslovenskej energetiky, a.s.

 

NOVÝ, MODERNÝ, VIRTUÁLNY VSE CITY RUN BEZ HRANÍC

Základnou koncepčnou zmenou podujatia je jeho forma, ktorá sa kvôli stále platným obmedzeniam posunie do virtuálnej podoby.

Vďaka najnovším technológiám, konkrétne mobilnej aplikácii iWatt, sa bude dať na podujatí zúčastniť z akéhokoľvek miesta na svete, v akomkoľvek čase vo vymedzených dvoch týždňoch a dokonca i opakovane.

Každý, kto by rád svoje telo a dušu naladil k pomoci iným, si do kalendára môže zapísať nedeľu 6. júna, kedy VSE CITY RUN odštartujeme a nedeľu 20. júna, kedy bude možné v jeho prospech venovať posledné kilometre.


KEĎ RUN NIE JE IBA BEH

Centrami našich miest prebehlo v doterajšej histórii VSE City Run už takmer 40 000 bežcov. V tomto roku pribudnú ďalší. Vďaka novému konceptu a vymoženostiam aplikácie iWatt sa športovci do zbierania kilometrov môžu zapojiť aj v ďalších disciplínach – cyklistike a pešej turistike.

AMBICIÓZNY A UŠĽACHTILÝ CIEĽ

Prvok súťaživosti, ktorý mnohých ženie vpred, nemôže chýbať ani tentokrát. Súťaživosti nie pre vlastnú slávu, ale pre spoločný cieľ. Staneme sa zberateľmi kilometrov. Kilometrov pre Ligu za duševné zdravie a ich Linku dôvery Nezábudka. Kilometrov, ktoré nás zoradia podľa nášho snaženia, podľa našej oduševnenosti. V maratónkach, cyklistických tretrách alebo pohodlných turistických topánkach. Spoločný cieľ VSE CITY RUN je tento rok naozaj odvážny. Nazbierať pre Linku dôvery Nezábudka 400 000 kilometrov. Pre lepšiu predstavu, chceme spoločne desaťkrát obehnúť našu planétu. A ak sa tento cieľ naplní, kilometre sa  premenia na finančnú pomoc zaisťujúcu prevádzku Linky dôvery Nezábudka na celý jeden mesiac.

BEH, KTORÝ MÁ DUŠU

Pandémia Covid-19 zničila omnoho viac než len nepreberné množstvo športových podujatí. Pripravila ľudí o život, o prácu a nenahraditeľnú vnútornú rovnováhu. I preto pomocnú ruku a terapiu hľadajú s nádejou tisíce ľudí na celom Slovensku. Riešenia nie sú jednoduché. Mnohé ponúka už 20 rokov i Liga za duševné zdravie. A v čase odlúčenia, straty sociálnych kontaktov a spoločenských istôt sa význam existencie takejto pomoci výrazne zvyšuje. Aj preto je tu 24 hodín denne Linka dôvery Nezábudka, ktorá slúži  bezplatne pre všetkých, ktorí hľadajú rýchlu prvú pomoc pre svoju dušu. A tak rozhodnutie, kam nasmerovať pomoc a podporu z VSE CITY RUN, bolo v tomto roku jednoznačné.

KTO CHCE PRISPIEŤ VIAC NEŽ LEN KILOMETRAMI

Pre všetkých, ktorí by okrem behu a kilometrov chceli venovať Lige za duševné zdravie nejaké to euro navyše, majú aj túto možnosť. Keďže účasť na VSE CITY RUN je bezplatná, no mnohí ľudia, bežci a športovci dobrovoľne prispieť chcú, je tu príležitosť  doplniť svoj športový outfit a vybrať si z ponuky tričiek a doplnkov s originálnym dizajnom podujatia. A aj výnos z takéhoto predaja poputuje na konto Linky dôvery Nezábudka.

VSE CITY RUN - KOLEKCIA 2021

UŽ ČOSKORO VIAC

Sledujte informácie na sociálnych sieťach a webstránkach VSE City RunMedzinárodný maraton mieru a iWatt, kde nájdete aktuálne informácie. Ten, kto má registráciu iWatt už za sebou, môže spokojne čakať na ostrý štart 6. júna, tí ostatní sa môžu bezplatne registrovať už dnes.

CHCEM SA REGISTROVAŤ

Charitatívny projekt VSE City Run získal ďalšieho významného partnera, ktorým sa stáva iniciatíva Do práce na bicykli  www.dopracenabicykli.eu

 

Oba projekty majú veľa spoločného. Pohybovou aktivitou a športom upriamujú pozornosť na dôležitosť aktívneho životného štýlu, zdravia i spolupatričnosti. Iniciatíva Do práce na bicykli sa stane tzv. kolektívnym účastníkom VSE City Run a daruje dnes na konto tohto projektu časť kilometrov, konkrétne 100 km za každého VSE City Run účastníka, z kilometrov, ktoré absolvovali ľudia na celom Slovensku v čase od 6. júna pri dochádzaní do zamestnania na svojich bicykloch.
Tento krok tak významným spôsobom prispeje k naplneniu konečného cieľa, teda aby sa v projekte VSE City Run podarilo nazbierať 400.000 km spoločným úsilím bežcov, cyklistov a turistov. To bude súčasne znamenať, že Linka dôvery Nezábudka získa finančné príspevky pokrývajúce mesačné náklady na jej prevádzku.
Ď A K U J E M E 
Bezplatná registrácia a všetky dôležité info
6. – 20. jún 2021
VSE City Run je súčasťou celoročného programu najstaršieho európskeho maratónu – Medzinárodného maratónu mieru v
Košiciach.

LIGA ZA DUŠEVNÉ ZDRAVIE ĎAKUJE TITULÁRNEMU PARTNEROVI PODUJATIA
VÝCHODOSLOVENSKÁ ENERGETIKA, a.s.